Festiwal "Sam Smak" w Wadowicach

sam_smak-_6_06W pierwszą niedzielę czerwca 2010 roku odbyła się druga edycja festiwalu „Sam Smak” na wadowickim rynku. Jednym z głównych punktów festiwalu był konkurs na najlepsze flaki w którym startowały miejscowe restauracje. Poza tym na rynku rozstawione były stoiska promocyjne z kuchnią regionalną.

Naszą gminę reprezentowały panie ze stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni”, które promowały „Dolinę Karpia”.

Panie prezentowały potrawy z karpia : karpia wędzonego po zatorsku, klopsiki rybne w zalewie oraz pierożki nadziewane farszem rybnym. Przez całe popołudnie stoiska promocyjne były oblegane a mieszkańcy ustawiali się w kolejkach by spróbować kolejnej potrawy z kuchni regionalnej.

W trakcie trwania festiwalu, na deskach sceny prezentowały się grupy taneczne z naszej gminy: „Dance step”oraz „Perełki”. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać dwóch piosenek w wykonaniu Kasi Kuchni.

 

galeria_fotograficznaGaleria Fotograficzna >>> dalej