Nagrody rozdane
DSC_0089_wiadomosc_10_2012

Podczas tegorocznych Wielkich Żniw Karpiowych, które odbyły się7 października 2012 w Zatorze rozstrzygnięty został konkurs pn. „Rękodzieło Doliny Karpia". Miło nam poinformować, że w wśród laureatów znalazły się członkinie Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni”.

 

 

 

 

 

 

Nagrodę główną (Grand Prix) i zaszczytny tytuł Rękodzielnika Doliny Karpia otrzymała Danuta Kucharczyk z Paszkówki - „Komplet biżuterii frywolitkowej”.

W kategorii Haft I miejsce zdobyła Barbara Ewiak z Brzeźnicy - „Pasek ozdobny do sukienki”.

W kategorii Prace inspirowane sztuką i rzemiosłem regionu Doliny Karpia, I miejsce zajęła – Jolanta Sikorska z Wyźrału- „Połów ryb” a Wyróżnienie wywalczyło –  Koło Gospodyń Wiejskich w Wyźrale - „Tabernakulum”.

Podczas imprezy odbył się również Przegląd Produktów Lokalnych "Kulinaria" 2012. Również w tym konkursie startowały reprezentantki stowarzyszenia. panie z KGW w Wyźrale prezentowały   „Groch z kapustą”. Co prawda, potrawa ta nie zdobyła znaczącego miejsca, zakwalifikowana jednak została, jako potrawa lokalna. Podczas kilkugodzinnych obrad Kapituły osoby odwiedzające imprezę degustowały wszystkie zgłoszone do konkursu potrawy, ale również wszystkie potrawy, które wygrały Przegląd w roku ubiegłym i otrzymały już Certyfikat Doliny Karpia. Jedną z potraw była Kaszana - Kiszka z Kapustą serwowana przez KGW z Paszkówki.

 

Kolejny konkurs „Rękodzieło z Doliny Karpia” pokazał, jak wielki kapitał drzemie w paniach z naszego Stowarzyszenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

 

Galeria Fotograficzna >>> zobacz