Tradycja Stołu Wigilijnego

stoły m

W niedzielne popołudnie w Centrum Kultury w Brzeźnicy odbyło się spotkanie pn. „Tradycja Stołu Wigilijnego”, podczas którego dwanaście Kół Gospodyń Wiejskich prezentowało tradycyjne potrawy.

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorami tego spotkania byli: Stowarzyszenie "Nowoczesna Gospodyni", Wójt Gminy Brzeźnica oraz Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.

Spotkanie przedświąteczne to nie tylko wspólne smakowanie tradycyjnych potraw, ale również okazja do obejrzenia występów artystycznych. Podczas tego spotkania na scenie zaprezentował się zespół wokalny „Czerwone Korale”, składający się z przedstawicielek poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Brzeźnica, którego opiekunem artystycznym jest Magdalena Stanisz. Zespół wykonał kilka kolęd i pastorałek, wprowadzając zebranych w świąteczny nastrój.

Zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy, podczas tego spotkania mogli spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych oraz poczuć tą wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

„Łączy nas tradycja – ukazanie kulturowego i kulinarnego bogactwa naszego regionu” zadanie dofinansowane przez Województwo Małopolskie.

 

Galeria Fotograficzna >> zobacz