Tradycja Stołu Wielkanocnego

Wiad2015Lokalne tradycje kulinarne – pod takim tytułem odbyło się tegoroczne spotkanie przedświąteczne, które odbyło się 22 marca 21015r w Sali Widowiskowej w Brzeźnicy.

 

 

 

 

 

 

 

To już kolejne spotkanie, podczas którego tradycyjne potrawy związaneza Świętami Wielkanocnymi prezentowały panie z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Brzeźnica. Stoły obfitowały w potrawy, które są o pokoleń na polskich stołach a receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Nie dziwi więc fakt, że sala wypełniła się nie tylko aromatami przygotowanych potraw, ale również zaproszonymi gości.

Wśród nich swoją obecnością zaszczycili m.in.: Tadeusz Arkit - Poseł na Sejm RP, Andrzej Pająk - Senator RP, Andrzej Górecki - Wicestarosta Powiatu Wadowickiego, Radni Powiatowi: Eugeniusz Kurdas, Franciszek Żmuda i Mirosława Zybek, Jadwiga Kozioł - Przewodnicząca Rady Gminy Brzeźnica, Kazimierz Pacułt - Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Brzeźnica, Józef Budka - Kierownik ARiMR w Wadowicach, Alicja Kolasa - przedstawicielka Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wadowicach, ks. kanonik Adam Lenart - proboszcz Parafiii w Brzeźnicy, ks. diakon Zbigniew Kryjomski, Radni Gminy Brzeźnica, Dyrektorzy szkół i jednostek gminnych oraz przedstawiciele prasy.

W swoich przemówieniach zaproszeni goście docenili wkład i wysiłek gospodyń w przygotowanie tak obfitych stołów. Uroczystego poświecenia potraw dokonał ksiądz Adam Lenart proboszcz parafii w Brzeźnicy.

Towarzyszący degustacji potraw wielkanocnych program artystyczny przygotowany przez zespół „Czerwone Korale”, wprawił wszystkich zebranych w prawdziwie świąteczną atmosferę.

Tegoroczne spotkanie przedświąteczne było współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach w ramach projektu: „Lokalne tradycje kulinarne”. Organizatorami byli: Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni”, Wójt Gminy Brzeźnica, Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.

 

Galeria Fotograficzna >> zobacz