Festiwal kobiet

DSC 0391 WIadW sobotnie popołudnie Sala Widowiskowa Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy wypełniła się członkiniami wielu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Brzeźnica. Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni” zaprosiło je bowiem w tym dniu na Festiwal Kobiet.

 

 

 

 

 

Festiwal ten był niepowtarzalną okazją do prezentacji lokalnej społeczności dorobku kulturalnego poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy. Na scenie zaprezentowało się KGW z Paszkówki, KGW z Łączan, KGW z Nowych Dworów oraz KGW z Brzezinki.

Przegląd dorobku kulturalnego Kół Gospodyń Wiejskich odbywał się w miłej oraz humorystycznej atmosferze. Panie zaprezentowały bowiem scenki i skecze oraz utwory muzyczne przygotowane wcześniej specjalnie na tę okazję. Rozbawiły one do łez wszystkich zebranych na Sali Widowiskowej gości. Dla wielu z nich była to wyjątkowa okazja do spotkania się twarzą w twarz z folklorem, oryginalną i wciąż żywą kulturą regionu.

Podczas całej imprezy kulturalnej nie zabrakło również pysznego poczęstunku składającego się z tradycyjnych potraw oraz wypieków, a także konkursów, w których uczestniczyły reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych miejscowości. Ponadto, każde Koło otrzymało upominki, które na ręce ich Przewodniczących przekazał Członek Zarządu Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni” – Pan Eugeniusz Kurdas.

Projekt organizacji Festiwalu Kobiet dofinansowany został przez Starosto Powiatowe w Wadowicach.

 

Galeria Fotograficzna >> zobacz