Projekty

Senior czynny i uczynny

LOGO


Termin realizacji:

1.06.2018 – 30.11.2018


<<  Czytaj więcej  >>

W ramach projektu udało się

zrealizować następujące działania:

 


 

Senior potrójnie aktywny

 

LOGO WOJ


Termin realizacji:

01.05.2018 – 30.11.2018

 

<<  Czytaj więcej  >>

W ramach projektu udało się

zrealizować następujące działania: 

Serdecznie Zapraszamy

IMPR ! M
Nasz Region Naszą Szansą
Malopolska_logo_rgb

Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni” otrzymało dotację w wysokości 2 000,00 złotych na realizację projektu „Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Słaba Płeć”.

W ramach otrzymanej dotacji Stowarzyszenie zorganizuje turniej dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Brzeźnica. Turniej obędzie się 17 lipca 2011 roku na boisku sportowym w Brzeźnicy.

Serdecznie zapraszamy.

 
Nowoczesna Gospodyni w Polance Wielkiej
nowoczesna_gospodyni_w_Polance_Wielkiej

17 kwietnia w Polance Wielkiej odbyła się prezentacja Regionalnych Potraw Wielkanocnych zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Koła Gospodyń Wielskich – Twórczych Kobiet w Polance Wielkiej.

Więcej…
 
Pierwszy taki jarmark
nowoczesna_gospodyni_w_kalwarii

16 kwietnia na kalwaryjskim rynku odbył się Jarmark Wielkanocny, podczas którego nie zabrakło reprezentacji Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni”. Na stoisku stowarzyszenia można było zobaczyć oraz zakupić szydełkowe „cudeńka” Danuty Kucharczyk oraz patchworki Anny Wojciechowskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również bukiety kwiatów z krepiny Stanisławy Kucharczyk oraz haftowane serwety Renaty Przebindy.

Więcej…
 
Program Małopolska Nasz Region Nasza Szansa
Malopolska_logo_rgb

Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni” otrzymało dotację w wysokości 2 000,00 złotych na realizację projektu „Bogactwo kulinarne i obrzędowe Świąt Wielkonocnych”.

W ramach otrzymanej dotacji Stowarzyszenie podczas imprezy gminnej pn. „Tradycja Stołu Wielkanocnego” przeprowadzi  konkurs  na najlepszy mazurek w kształcie logo Województwa Małopolskiego.
 
Tradycja stołu wigilijnego 2010
tradycje_stow

Stoły Wigilijne trwale zapisały się do tradycji naszej gminy.

Tegoroczne uroczystości odbyły się w niedzielę 12 grudnia w budynku sali gimnastycznej w Paszkówce, a ich organizatorami byli: Wójt Gminy Brzeźnica, stowarzyszenie „Nowoczesna Gospodyni” oraz Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.

Więcej…
 
Wigilijny Małopolski Smak
IMG_2479

Stowarzyszenie „Dolina Karpia” uczestniczyła w kiermaszu świątecznym zorganizowanym w Warszawie pn. Wigilijny Małopolski Smak. Przez dwa dni, 5-6 grudnia na Nowym Świecie dwunastu wybranych wystawców, w tym laureaci Małopolskiego Festiwalu Smaku, prezentowało małopolskie produkty tradycyjne. Był i oscypek,  kiełbasa lisiecka, i znakomite pieczywo, nie zabrakło też wyrobów rękodzielniczych. Stowarzyszenie Dolina Karpia, do którego należy gmina Brzeźnica prezentowała zatorskiego wędzonego karpia.

Więcej…
 
Festiwal "Sam Smak" w Wadowicach

sam_smak-_6_06W pierwszą niedzielę czerwca 2010 roku odbyła się druga edycja festiwalu „Sam Smak” na wadowickim rynku. Jednym z głównych punktów festiwalu był konkurs na najlepsze flaki w którym startowały miejscowe restauracje. Poza tym na rynku rozstawione były stoiska promocyjne z kuchnią regionalną.

Więcej…
 
Polsko – słowackie Dożynki w gminie Brzeźnica

DSC03593Bogactwo ludowej tradycji mógł zobaczyć każdy, kto odwiedził w niedzielę 29 sierpnia Brzeźnicę, gdzie odbyły się międzynarodowe Dożynki – Brzeźnica 2010, zorganizowane w formie „Polsko-słowackiego święta plonów”. W barwnym korowodzie dożynkowym pięknie prezentowali się reprezentanci gminy Divina ze Słowacji wraz z zespołem folklorystycznym „Divinczan”; jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych z terenu gminy Brzeźnica z: Bęczyna, Brzeźnicy, Chrząstowic, Kopytówki, Łączan, Marcyporęby, Nowych Dworów, Paszkówki, Sosnowic, Tłuczani, Wyźrału oraz Klub Seniora „Młodym być jesienią”.

 

Więcej…
 
Turniej Kół Gospodyń Wiejskch
Clipboard01

Determinacja, wola walki, radość i łzy  – takie emocje towarzyszyły tegorocznemu turniejowi Kół Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy.

Organizatorzy turnieju: Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich „Nowoczesna Gospodyni”, Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy oraz Wydział ds. Promocji w Urzędzie Gminy  przygotowali dla uczestników wiele ciekawych konkurencji i innych atrakcji. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Brzeźnica.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 9